MĀMIŅU-MAZUĻU KLUBIŅĀ APRĪLĪ: CEĻOŠANA AR BĒRNIEM
MĀMIŅU-MAZUĻU KLUBIŅĀ APRĪLĪ: CEĻOŠANA AR BĒRNIEM

Iestājoties siltākam laikam, arvien aktuālāka kļūst ceļošanas tēma. Tādēļ, par to, kas jāņem vērā, gatavojoties tālākam ceļam kopā ar maziem bērniem, “Māmiņu-mazuļu klubiņa” 5.aprīļa tikšanās reizē lūdzām pastāstīt ceļojumu aģentūras “Latvia Tours” Jēkabpils filiāles biroja vadītāju, klientu konsultanti Vitu Kalvišu.

Par to, kas ārzemju ceļojumu laikā aktuāls tieši vecākiem ar maziem bērniem, Vita zina no personīgās pieredzes, precīzāk, savu bērnu piedzīvotā, kuri, būdami mūsdienīgi vecāki, labprāt ceļo kopā ar bērniem. Vita iedrošina ļauties ceļotpriekam vēl esot bērniņa gaidībās, jo grūtniecība nav šķērslis apskatīt pasauli. Vienīgais, ja topošā māmiņa izlēmusi lidot ar lidmašīnu, jāņem vērā, ka dažādām lidsabiedrībām ir savi noteikumi attiecībā uz pieļaujamo grūtniecības laiku, līdz kuram drīkst lidot, kā arī dokumentāciju, kam obligāti jābūt līdzi šajā situācijā, piemēram, ārsta izziņai, “mātes pasei” u.tml. Atšķirīgi noteikumi ir arī laikam, no kura vecāki var lidot kopā ar jaundzimušo (parasti tās ir dažas nedēļas pēc dzimšanas, kas jānogaida). Turklāt jāatceras, ka zīdainis, ir atsevišķa persona, tāpēc, ceļojot uz ārvalstīm, arī viņam obligāti jānoformē sava pase vai ID karte.

Der zināt, ka lidsabiedrības piedāvā bezmaksas lidojumus zīdaiņiem (vai tālākos lidojumos – dod ievērojamu atlaidi), turklāt šai pasažieru grupai pienākas arī īpašas privilēģijas, piemēram, bagāža līdz 10 kg bez maksas, iespēja paņemt līdzi ratus vai auto sēdeklīti, ērtāka nokļūšana līdz lidmašīnas salonam, dažādi piedāvājumi pašā lidmašīnā (te gan der atcerēties, ka ne viss ir bez maksas!) Vārdu sakot, vērā ņemamas priekšrocības. Lidsabiedrībām ar terminu “zīdainis” skaitās bērni līdz 2 gadu vecumam.

Svarīgi atcerēties, ka pasūtot biļetes, rezervācijā vienmēr jānorāda, ka starp pasažieriem būs arī zīdainis, pat, ja viņam pienākas bezmaksas lidojums! Tas tiek ņemts vērā gan augstāk minēto privilēģiju dēļ, gan arī sēdvietu plānošanā. Nereti nākas saskarties ar situāciju, kad vecāki nopērk biļeti un pēdējā brīdī izlemj, ka paņems līdzi arī zīdaini (jo viņam taču lidojums bez maksas!), vai nav bērnu biļetes un lidojumam nopērk pieaugušajam domāto. Tā darīt nevajadzētu.

Tāpat jāatceras, ka bērni vienmēr jāiekļauj viesnīcu rezervācijā, pat mazu zīdaini, jo viesnīca, kurā apmetīsieties, attiecīgi sagatavo īpašus piedāvājumus, kas attiecas uz bērna labsajūtu: sākot ar šūpulīti, gultiņu, podiņu u.c. mazulim vajadzīgām lietām līdz pat bērnu ēdienkartei, diskotēkai un izklaidēm (lielākajām atvasēm).

Un noslēgumā vēl kāda svarīga lieta, ja ceļojat ar lidmašīnu: VIENS pieaugušais var ceļot tikai ar VIENU zīdaini (līdz 2gadu vecumam), jo mazie krēsliņā tiek piesprādzēti.

Tikšanās laikā noskaidrojām arī citas ar ceļošanu saistītas nianses. Māmiņām bija iespēja uzdot savus jautājumus, dalīties personīgajā pieredzē, kā arī gūt iedrošinājumu ceļot.

Sīkāku informāciju saistībā ar ceļošanu, kā arī citus interesējošus jautājumus jūs vienmēr varat noskaidrot pie sava ceļojumu konsultanta.

Paldies Vitai par interesanto un izzinošo sarunu! 🙂